2do Torneo de Ajedrez de la Liga ALIEP - Primaria Alta

Organizator(i)Alianza Escolar Poblana de Ajedrez
TaraMexic ( MEX )
Director turneuInstituto David Weikart “Educalia”
Arbitru sefAO. Durán Jiménez, Alexis 29658322
Deputy ArbiterAE. Baez Ramos, Ulises 550000756
ArbitruAO. Castillo López, Ulises 29602513
Bedenkzeit (Rapid)20 min finish
LocatieInstituto David Weikart “Educalia”
Number of rounds4
Tournament typeSistem elvetian pentru echipe
Calcul rating -
Data2026/10/17
Rating-Ø1400
Program de imperechereSwiss-Manager from Heinz Herzog, Fisierul Swiss-Manager

Ultima actualizare17.10.2026 20:41:52, Creator/Last Upload: Alexis Durán Jiménez

Selectia turneuluiPrimaria Baja, Primaria Alta, Secundaria , Preparatoria, Universidad , Individual
Selectia parametrilor Fara detalii ale turneului, Fara steaguri , Link la calendarul de turnee
ListeLista de start a echipelor
Alcatuirea echipelor cu rezultatele rundelor, Alcatuirea echipelor fara rezultate, Diagrama finala dupa 4 runde
Lista de start a jucatorilor, Lista alfabetica a jucatorilor, Alphabetical list all groups
Imperecherile echipelor pe runde (4 / 4)
Perechile pe meseRd.1, Rd.2, Rd.3, Rd.4
Clasamentul dupaRd.1, Rd.2, Rd.3, Rd.4
Statistici per tara, partide, titluri, Programul de joc
Excel si printExporta in format Excel (.xlsx), Exporta in format PDF, QR-Codes
Search for team Cautare

Clasament final dupa 4 runde

LocNr.startEchipaNr. partide  +   =   -  TB1  TB2  TB3  TB4 
16INSTITUTO EDUCALIA A43107133234
25ESC. PRIM. JUSTO SIERRA4220611,528,533
34ESC. PRIM. GRAL. IGNACIO ZARAGOZA42115102536,5
47INSTITUTO EDUCALIA B421157,52130
58LICEO BRITANICO PLANTEL SUR4112372327,5
63COLEGIO BENAVENTE41123512,534
72CENTRO CULTURAL DEL BOSQUE B410325930
81CENTRO CULTURAL DEL BOSQUE A401315931

Adnotare:
Tie Break1: Matchpoints (2 for wins, 1 for Draws, 0 for Losses)
Tie Break2: points (game-points)
Tie Break3: Berlin Tie Break
Tie Break4: Buchholz Tie-Break Variable (2023) (Gamepoints)